بهترین درگاه پرداخت واسط برای سایت فروشگاهی

بهترین راه برای دریافت آنلاین مبالغ خرید مشتریان استفاده از درگاه پرداخت واسط است؛ درگاه پرداخت اینترنتی برای سایت، کار ما را بسیار راحت کرده است. دیگر نیازی نیست زمان زیادی را صرف گرفتن سفارش از مشتری ها و ثبت آن کنیم. همه این مراحل با داشتن درگاه پرداخت اینترنتی به صورت خودکار انجام می شود. در نتیجه هم پرسنل کمتری نیاز است و هم خطای انسانی وجود ندارد.

هم شما و هم مشتریانتان به دنبال تجربه ای آسان هستید. پس باید به دنبال بهترین درگاه پرداخت واسط برای سایت فروشگاهی باشید. درگاه پرداخت راهی برای پرداخت اینترنتی است كه از طريق آن دارندگان كليه كارت‌های بانكی عضو شتاب می‌توانند با استفاده از مشخصات كارت بانكی خود شامل شماره كارت، رمز دوم، تاريخ انقضاء و كد اعتبار سنجی (CVV2) نسبت به خريد كالا يا خدمات از طریق اقدام .نمایید.

به عنوان صاحب یک کسب و کار آنلاین، انتخاب صحیح درگاه پرداخت آنلاین برای شما در اولویت قرار دارد، چون پای پول در میان است. برای افرادی که اطلاع ندارند؛ درگاه پرداخت آنلاین، درگاه واسط بین بانکی، درگاه پرداخت اینترنتی همگی به یک معنا هستند.

بهترین درگاه پرداخت واسط

در این مطلب هم با بهترین درگاه‌های پرداخت اینترنتی آشنا خواهید شد و هم با تفاوت میان درگاه پرداخت اینترنتی واسط و درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم آشنا می‌شوید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای کسب‌وکار اینترنتی خود داشته باشید.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که ما صرفاً درگاه‌های پرداختی را معرفی می‌کنیم که تجربه کار با آنها را برای مدت حداقل شش ماه داشته‌ایم. اما احتمال دارد درگاه‌های پرداخت آنلاین بهتری نیز وجود داشته باشند و یا موارد معرفی‌شده در طول زمان دچار افت کیفیت شوند، درنتیجه تصمیم نهایی و انتخاب با شماست.

انواع درگاه پرداخت

سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند از درگاه‌های پرداخت واسط مانند زرین پال، بیت پی، و… استفاده نمایند که در سریع‌ترین زمان قابل دریافت است. همچنین امکان این وجود دارد از درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم (PSP) مانند درگاه پرداخت بانک ملت، بانک ملی و… استفاده کنند.

اما تفاوت میان این دو چیست؟ در ادامه به‌صورت کاملاً جامع و مفصل به بررسی تفاوت‌های میانِ این دو نوع درگاه پرداخت می‌پردازیم.

درگاه پرداخت مستقیم یا بانکی

تعریف ساده درگاه پرداخت آنلاین مستقیم: درصورتی‌که به‌صورت مستقیم از خودِ بانک درگاه پرداخت آنلاین دریافت کنید به آن می‌گوییم «درگاه پرداخت مستقیم». همین‌قدر ساده!

موسسات مالی که مطرح ترین آنها بانک ملت، ملی، پارسیان، سامان، پاسارگاد و شرکت آسان پرداخت و ایران کیش است مسئول ارائه درگاه پرداخت اینترنتی بانکی یا مستقیم به اشخاص حقیقی و حقوقی هستند.

البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که موسسات مالی به وسیله شرکت های PSP ، درگاه مستقیم ارائه می دهند. همچنین برای گرفتن درگاه پرداخت بانکی باید با این شرکتها قرارداد ببندید و نیاز به مراجعه به بانک نیست. اگر سرتان برای کاغذبازی درد میکند به دنبال دریافت درگاه پرداخت بانکی بروید.

در زمان نگارش این مطلب تنها مزیت استفاده از درگاه پرداخت مستقیم صفر بودن کارمزد تراکنش ها است؛ البته در آینده ممکن است مبلغی به عنوان کارمزد و همچنین مالیات برای هر تراکنش در نظر گرفته شود.

لیست شرکت های PSP

شرایط دریافت درگاه پرداخت مستقیم از سوی بانک:

برای دریافت درگاه پرداخت آنلاین مستقیم بدون کارمزد باید یکسری قوانین و مقررات را طی کنید که از طرف سازمان صنعت و معدن ارائه شده است، برای دریافت اینگونه درگاه ها باید به بانک مورد خود مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز را به کارشناسان مربوط تحویل دهید، برخی از مدارک مربوطه برای دریافت درگاه آنلاین مستقیم از بانک:

معایب این نوع درگاه پرداخت چیست؟

شاید به‌کار بردن اسم معایب جالب نباشد، اما در مقایسه با درگاه‌های پرداخت اینترنتی واسط، برای کسب‌وکارهای اینترنتی نوپا که هنوز دارای هیچ مجوز خاص نمی‌باشند، شرایط دریافت درگاه پرداخت مستقیم کمی دشوار است.

درگاه واسط پرداخت اینترنتی

درگاه پرداخت واسط اینترنتی شرکت هایی هستند که به عنوان پرداخت یار تحت نظر شاپرک و بانک مرکزی و با کمک شرکت های PSP، درگاه پرداخت آنلاین به کسب و کار ها ارائه می کنند. برای گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی واسط نیازی به کاغذ بازی یا رفتن به شرکت یا بانک نیست. تنها کافی است فرم آنلاین درخواست درگاه اینترنتی را پر کنید تا حداکثر ۲۴ ساعت بعد درگاه تان را تحویل بگیرید.

شرکت های ارائه دهنده درگاه پرداخت واسط همان بستر درگاه پرداخت بانکی را ارائه می‌کنند، با این تفاوت که سایت آنها واسطه ای بین بانک و سایت شما و بابت ارائه خدمات بین ۰.۵ تا ۱ درصد مبلغ تراکنش را به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند.

حتی اگر سایت هم نداشته باشید و به عنوان مثال محصولی را در تلگرام می خواهید به فروش برسانید می توانید از درگاه های پرداخت واسط استفاده کنید. به راحتی و فقط با چند کلیک ساده این کار برای شما امکان پذیر است.

مزایای درگاه پرداخت اینترنتی واسط

یکی از مزیت های دیگری که بعضی شرکت‌های ارائه دهنده درگاه پرداخت واسط دارند این است که اگر درگاه پرداخت بانکی که به سایت شما برای انجام تراکنش‌ها اختصاص داده‌اند، با مشکل مواجه شود به صورت خودکار به درگاه پرداخت بانکیِ دیگری سوئیچ می‌کنند تا کسب و کار شما از قطعی درگاه پرداخت بانکی آسیب نبیند.

همچنین اگر فردی با کارت بانکی سرقتی از درگاه واسط شما خرید کند، شما درگیر مشکلات حقوقی نمی‌شوید و شرکت ارائه دهنده درگاه پرداخت اقدامات لازم را انجام خواهد داد. اما اگر کسب و کارتان از درگاه پرداخت مستقیم استفاده می‌کند و فردی با کارت بانکی سرقت شده از شما خرید کند؛ علاوه بر مسدود شدن حساب تان، درگیر مسائل قضایی هم می‌شوید.

در یک کلام می‌توانید عضو یکی از سایت‌های درگاه پرداخت واسط شوید و کمتر از چند ساعت درگاه پرداخت اینترنتی داشته باشید.

ویژگی های درگاه واسط پرداخت اینترنتی خوب

سایت های ارائه دهنده درگاه واسط پرداخت باید علاوه بر پشتیبانی و تامین امنیت، ویژگی های زیر را هم داشته باشند تا خوب قلمداد شود.

بهترین درگاه پرداخت واسط

سایت های درگاه پرداخت واسط بسیار زیادن و بعضی هاشون قدمت خیلی بالایی دارند ولی برخی هاشون به هر دلایلی یا فیلتر شدن و یا اینکه از دسترسی خارج شدن! فروشگاه آنلاین مانند بچه ای است که نیاز به مراقبت داره؛ پس بهتر است از درگاه های قابل اعتماد استفاده کنید تا خیالتان از بابت فروش راحت باشه و ذهنتان درگیر مشکلات مربوط به درگاه پرداخت واسط نگردد.

در اینجا به ترتیب محبوب ترین درگاه های اینترنتی رو برای شما می آوریم که خودم بنده شخصا تجربه استفاده از آنها را داشتم و تجربیات خودم رو جهت استفاده از این درگاه ها رو بهتون میگم.

  1. درگاه پرداخت آی دی پی
  2. زرین پال
  3. درگاه پرداخت pay.ir
  4. آقای پرداخت
  5. پی پینگ
  6. بیت پی
  7. آرین پال
  8. نکست پی

درگاه پرداخت واسط آیدی پی

آیدی پی یکی از درگاه های محبوبه من چون امکانات باحالی داره و در صدر لیست بهترین درگاه های پرداخت واسط قرار می‌گیره. ویژگی های این درگاه پرداخت اینه که هر گونه پرداختی داشته باشی فردا ساعت ۸ صبح ریخته شده به حسابت و نیازی نیست مثل بقیه درگاه های پرداخت اینترنتی درخواست واریز پول بزنید برخی از درگاه های پرداخت ۳ الی ۴ روز طول میکشه تا پول رو تسویه کنند که در ادامه به معایب این درگاه پرداخت های اینترنتی میپردازیم.

آیدی پی فعالیت خود را از مرداد ۹۵ برای ارائه سیستم درگاه پرداخت شخصی و کارتخوان مجازی به افراد و کسب و کارها آغاز کرده است. با آیدی پی کاربران می توانند پرداختی ها و دریافتی های خود را با سرعت و سهولت بیشتری در فضای امن انجام دهند.

در حال حاضر مشتریان متنوعی از خدمات آیدی پی استفاده می کنند، از فروشگاه های کوچک و دفاتر بیمه گرفته تا بلاگرها، استریمر ها و فروشگاه های اینترنتی. آیدی پی یکی از شرکت‌های ارائه دهنده درگاه واسط پرداخت بدون حاشیه است.

آیدی پی، ابزاها و API های متنوعی برای توسعه در اختیار کاربرانش قرار میدهد که سایت ها و اپلیکیشن‌ها و ربات‌ها میتوانند از این خدمات استفاده کنند. یکی دیگر از امکانات آیدی پی، ایجاد فروشگاه در صفحه شخصی تان است. به عنوان مثال می توانید برای هر یک از خدمات یا محصولات یا فایلهایی که ارائه می دهید یک صفحه مجزا با لینک منحصر به فرد درست کنید و آن را در فروشگاه خود قرار دهید.

مزایای درگاه آیدی پی

اگر شما کسی هستید که شبکه های اجتماعی فعالیت میکنید و کسب و کارتون تو شبکه های اجتماعی هست آیدی پی به نظر من بهترین گزینه است. چون اگر کسی قرار باشه بالا سه میلیون پول واریز کنه براتون شاید قادر به واریز به دلیل محدودیت بانک مرکزی نباشه یا اینکه قادر به واریز کارت به کارت نباشه و فقط بتونه آنلاین بزنه و شما هم زود به اون پول نیاز داشته باشید صد درصد آی دی پی بهترین گزینس شما میتونید لینک درگاه پرداختتون رو بفرستید به آن شخص اونم پول رو به صورت آنلاین میزنه و فردا ساعت ۸ صبح پول واریز شده به حسابتون.

از امکانات محبوب آیدی پی که خودم شخصا ازش استفاده میکنم اینه که شما میتوانید فروشگاه ارائه خدمات یا فروشگاه فایل در این درگاه پرداخت ایجاد نمایید. و خدمات و محصولات خود را بتوانید از این درگاه ارائه نمایید.

معایب درگاه پرداخت آی دی پی

آیدی پی امکان ایجاد لینک های پرداخت متفاوت رو به شما میدهد فقط بدی روش واریز از طریق لینک های پرداخت آیدی پی این است که دارای ۵۰۰ تومن کارمزد است. (مانند روش کارت به کارت).

تعرفه درگاه آیدی پی

کارمزد آیدی پی یک درصد می باشد که حداقل آن ۱۰۰ تومان و حداکثر ۱۵۰۰ تومان است. آیدی پی به سایت ها و کسب و کارهایی که قصد دارند با کمترین هزینه وب سرویس داشته باشند توصیه می‌شود.

زرین پال

درگاه پرداخت زرین پال به عنوان اولین درگاه پرداخت اینترنتی است که نزدیک به ۱۰ سال پیش فعالیت خودش را شروع کرد. از امکانات خوب این درگاه پرداخت می‌توان به زرین کارت اشاره کرد. زرین کارت درست مشابه همان کارت عابر بانک هست که با داشتن این کارت میتونید از کلیه دستگاه‌های خودپرداز ATM که عضو شبکه شتاب هستند امکان دریافت و انتقال وجه داشته باشید. ولی خب نیازی هم بهش ندارید.

اگر شما در سایت زرین پال دارای زرین کارت باشید به شما این امکان رو میده از تسویه حساب سریع تر برخورد دار باشید . و مبلغ واریزی کمتر از ۲۴ ساعت واریز حساب شما میشود و اینکه کارمزد پرداختی شما به کمتر از نیم درصد میشه برای مثال اگر شخصی ۱ میلیون تومان پرداخت نماید کارمزد این وجه ۵۰۰۰ تومن حساب میگردد و از مبلغ پرداختی کم میشود و بعد به حساب شما واریز میگردد .

زرین پال هر روزه، میلیاردها تومان را در بستر وبِ کشور، بدون کوچک‌‌‌‌‌ترین خطایی به گردش درمی‌آورد. درگاه پرداخت زرین‌پال، با اتصالِ همزمان به درگاه‌های متنوع و معتبر بانکی(PSPها)، کاربران را به سریع‌ترین و مطمئن‌ترین درگاه بانکی منتقل می‌کند و به واسطه‌ی قابلیت مسیردهی هوشمند، باعث افزایش درصد تراکنش‌های موفق می‌شود.

مزایا درگاه واسط زرین پال

معایب درگاه واسط زرین پال

تعرفه‌ زرین‌‌پال

بخاطر ثبت نام خودکار برای من در سایت اداره مالیات توسط زرین پال؛ این شرکت رو در گزینه دوم به عنوان بهترین درگاه پرداخت واسط آوردم. بنظرم خیلی مشتری مدار هست و پشتیبانی سریعتری داره نسبت به بقیه شرکت های پرداخت یار!

درگاه pay.ir

درگاه پرداخت و کیف پول پی با رعایت پیشرفته ترین استانداردهای امنیتی در زمینه رمزنگاری داده ها و استفاده از تجهیزات مدرن مانیتورینگ و به کارگیری فایروال های مدرن در لایه های مختلف شبکه و همچنین نگهداری فیزیکی سرورهای اصلی در دیتاسنتر شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش و بانک سامان، یکی از بهترین و قابل اعتمادترین گزینه ها در صنعت پرداخت اینترنتی می باشد. همچنین شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش ( سپ ) سهامدار اصلی شبکه پرداخت پی می باشد که این شرکت نیز طبق آمارهای منتشر شده بانک مرکزی شرکتی پیشرو و خوشنام در زمینه ارائه خدمات پرداخت وجه اینترنتی، موبایلی و POS می باشد.

مزایا درگاه واسط پی

معایب درگاه واسط پی

تعرفه‌ درگاه واسط پی

درگاه واسط آقای پرداخت

چون به تازگی این سایت شروع به فعالیت کرده است خیلی از دوستان فکر می کنند قابل اطمینان نیست! اما اصلا اینطور نیست ایت سایت زیر نظر شاپرک فعالیت خود را آغاز کرده است و کاملا قانونی و مطمئن است.

آقای پرداخت، درگاه پرداخت اختصاصی با نام و لوگوی کسب و کارتان که حتی در صفحه پرداخت بانکی نیز قابل رویت است ارائه می دهد. روند تسویه حساب مبالغ تراکنش بر اساس سیکل شاپرکی است. همینطور بر روی سرویس های پرداخت این شرکت سوئیچ هوشمند پیاده‌سازی شده است؛ یعنی اگر شرکت PSP طرف قرارداد با مشکل مواجه شد برای پرداخت به PSP دیگری به صورت خودکار متصل می گردد.

مزایای آقای پرداخت

تعرفه درگاه آقای پرداخت

در آقای پرداخت به ازاء هر تراکنش ۱ درصد مبلغ تراکنش تا سقف ۵۰۰۰ تومان کارمزد دریافت می‌شود. همینطور می توانید با قراردادن نماد اعتماد آقای پرداخت در سایت خود ، کارمزد را به ۰.۵ درصد تا سقف ۵,۰۰۰ تومان کاهش دهید.

پی پینگ

این درگاه به شما امکان ایجاد انواع لینک های پرداخت با فیلد های متفاوت میده میتونید لینک پرداخت با مبلغ ثابت یا لینک پرداخت با مبلغی که کاربر وارد کنه ایجاد کنید و این درگاه دارای سرویس پیامکی رایگان است که میتوانید با وارد کردن شماره تلفن شخص از آن شخص درخواست پول نمایید و لینک پرداختتون به صورت خودکار به شماره اون شخص ارسال می شود.

تسویه حساب سایت پی پینگ کمتر از ۲۴ ساعت انجام میگیرد اگر شما الان درخواست واریز بزنید فردا پول واریز شده به حسابتان به جز جمعه چون تعطیل است.

این درگاه اینترنتی به پذیرندگان خود یک اپلیکشن موبایل حرفه ای ارائه میدهد که با آن میتوانید تمام امکانات یک سایت پی پینگ رو توی موبایل خودتون به صورت یک اپلیکیشن موبایل داشته باشید.

مزایای استفاده از پی پینگ

معایب استفاده از پی پینگ

من ندیدم

تعرفه پی پینگ

این درگاه کارمزد ثابت ۱ درصد دارد تا سقف ۵۰۰۰ تومان است و شما میتوانید با پردات مبلغی ثابت به مدت معلوم از کسر کارمزد معاف شوید که بیشتر بدرد کسب و کار های بزرگ میخوره.

درگاه پرداخت بیت پی

بیت پی فعالیت خود را از مردادماه ۱۳۹۴ با موضوع توسعه فناوری های تحت وب آغاز نموده است و هدف از راه اندازی بیت پی امنیت معاملات آنلاین می باشد که سعی در ارائه خدمات مناسب در حوزه پرداخت اینترنتی به دو قشر وبمستر(فروشنده) و خریدار این برند را متمایز نموده است. یکی از مزیت های ویژه بیت پی ارائه درگاه اختصاصی از طرف بانک ملت است. بیت پی برای سایت های معتبری که تراکنش های بالایی در ماه دارند درگاه اختصاصی با نام برندشان ارائه می دهد که البته کارمزد زیادی هم کسر نمی‌کنند.

مزایا درگاه واسط بیت پی

معایب درگاه واسط بیت پی

درگاه پرداخت آرین پال

یکی دیگر از دستاورد های ما ایجاد یک بستر مناسب جهت خرید و فروش اینترنتی می باشد ، چرا که ارائه خدمات و کالاهای نامناسب توسط برخی از افراد این دید را در کاربران اینترنتی ایجاد کرده است که به آسانی از سایت های اینترنتی خرید ننمایند، حال این سیستم علاوه بر پشتیبانی از فروشگاه های فعال ، تایید و تضمین ارائه خدمات این اطمینان را در خریداران ایجاد می نماید که در صورتی که پس از پرداخت هزینه خدمات و سرویس مورد نظر خود را دریافت ننمایند می توانند در یک محیط داوری نسبت به پیگیری سفارش و یا استرداد هزینه خود اقدام نمایند.

مزایا درگاه واسط آرین پال

معایب درگاه واسط آرین پال

فعلا معایبی از سوی کاربران اعلام نشده

نکست پی

این درگاه پرداخت فعالیت خودشو نسبت به سایرین دیرتر شروع کرده، اما موفق شده که به خوبی عمل کرده و رشد مناسبی رو به دست بیاره. از ویژگی‌های خوب این درگاه میشه به کارمزد رایگان تا 45 روز اشاره کرد که بعد از ساخت حساب کاربری تا 45 روز هیچ کارمزدی بابت درخواست تسویه حساب از شما گرفته نمیشه و شروع دریافت کارمزد بعد از این زمان خواهد بود.

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب این سایت اینه که اگه به هر دلیل درگاه پرداخت یک بانک با اختلال مواجه شده باشه، با استفاده از سوییچری که در نظر گرفته شده به صورت خودکار پرداخت کننده رو به درگاه دیگری منتقل میکنه.

مزایا درگاه واسط نکست پی

معایب درگاه واسط نکست پی

از دلایلی که باعث شده بعضی از ارائه دهندگان درگاه پرداخت واسط در این لیست نباشند؛ این است که یا پشتیبانی ضعیفی دارند یا به کسب و کارهای نوپا، سرویس ارائه نمی‌کنند.